Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Військово-патріотичне виховання учнівської молоді в сучасних умовах
      В Київському професійному ліцеї транспорту військово-патріотичне виховання молоді організовується і проводиться у відповідності до закону України „Про загальний військовий обов’язок і військову службу”, „Положення про допризовну підготовку”, „Концепції допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді”, схваленої Указом Президента України 25.10.2002 року №948/2002, Програми допризовної підготовки – 2003 року в обсязі 140 годин.
         Допризовна підготовка є обов’язковим предметом, проводиться протягом усього навчального року і включається до інварної частини навчального року.
Військово-патріотичне виховання молоді нашого ліцею складається з вивчення курсу допризовної підготовки, використовуючи навчальні години, передбачені варіантною частиною навчального плану, організації гурткової роботи, а також надається можливість навчання в навчальних закладах Товариства сприяння оборони України.
         Усі заняття починаються з шикування, перевірки готовності до занять та тренування у виконанні стройових прийомів протягом 3-5 хвилин.
     У позакласний час організовуються демонстрація кіно та відеофільмів, працює стрілковий гурток, проводиться відвідування військової частини, проводяться бесіди та доповіді.
          У вересні, жовтні, листопаді, грудні були проведені такі бесіди та доповіді:
     - „Бойові традиції Збройних Сил України”;
  - „Конституція України, Закон „Про загальний військовий обов’язок”;
    - „Історія Українського війська”;
    - „Організація Збройних Сил України”.
     До дня Збройних Сил України були проведені змагання з учнями І та ІІ курсів в спорядженні магазину АК.
     До дня Захисника Вітчизни проводяться змагання з учнями І та ІІ курсів з кульової стрільби в тирі нашого ліцею.
    Переможці змагань нагороджуються дипломами та грошовими преміями.
     В листопаді місяці у нас проводився місячник оборонно-масової роботи присвячений річниці ЗСУ, та річниці визволення м. Києва від німецько-фашистських загарбників.
   В квітні-травні кожного року проводяться зустрічі учнів з ветеранами війни, військовослужбовцями ЗСУ.
     В травні місяці проводяться екскурсії в музеї ВВВ та центральний музей ЗСУ.
    У вересні місяці кожного року проводяться „Козацькі розваги” серед учнів І курсу: конкурси, естафети присвячені річниці визволення м. Києві від німецько-фашистських загарбників.
      Також кожного року в квітні проводиться день „Цивільної оборони”, де учням демонструються прилади хімічної розвідки, загальновійськові захисні комплекти та майже всі різновидності протигазів. Крім того, учні вивчають різні команди штабу цивільної оборони та надзвичайних ситуацій, та вчаться їх виконувати.
    Організовуються випуски стінгазет, присвячених річниці Перемоги, перегляду кінофільмів військової тематики, а також організовуються відвідування поховання воїнів, що полягли захищаючи Батьківщину, приводяться в порядок могили, покладаються квіти.
      В березні та першій половині квітня в ліцеї проводиться       Спартакіада з військово-прикладних видів спорту, а саме:
1) біг 100 м;
2) біг 1000 м;
3) підтягування на перекладині;
4) метання гранати Ф-1 на дальність;
5) спорядження магазину АК на час;
6) стрільба з малокаліберної гвинтівки на влучність в тирі ТСОУ Дніпровського району.
     В ліцеї створена первинна організація ТСОУ, де головою являється викладач ДП Ворона В.П.
      Збірна команда ліцею приймає активну участь в Спартакіаді Дніпровського р-ну з військово-прикладних видів спорту, де завжди займає 1 або 2 місця. Учасники спартакіади нагороджуються перехідним кубком, медалями за 1, 2, 3 місця, дипломами, грамотами та грошовими преміями.
      Крім того, тісно працюючи з районною організацією ТСОУ Дніпровського району, учні нашого ліцею мають можливість займатися стрільбою з малокаліберної гвинтівки ТОЗ-8М за планом допризовної підготовки, та вчитися збирати та розбирати автомат Калашникова.
Категорія: Мої статті | Додав: КПЛТ (09.03.2011)
Переглядів: 1287 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: