Історія ліцею

Історія нашого ліцею починається з післявоєнного 1946 року. Країні необхідні були кваліфіковані робітники, тому при Дарницькому вагоноремонтному заводі в 1946 році організували школу ФЗН №29 (фабрично-заводське навчання).
В перший рік навчання в школі було відкрито лише чотири спеціальності, а саме: столяр – вагонник, коваль, формовщик – літейник, слюсар – вагонник. В школі навчалось 150 учнів. Учні знаходились на повному державному утриманні. Держава забезпечила всім необхідним інвентарем та обладнанням, що давало повну можливість створити нормально навчально-побутові і культурні умови для учнів.
В школі на той час було 7 токарних верстаків, один стругальний, два тиски, одна циркулярна пилка.
20 жовтня 1948 року школу ФЗН №29 було реорганізовано в залізничне училище №5. Майстерні знаходились не в самому училищі, а в різних цехах заводу. Наочних і навчальних посібників було мало. Більшість учнів мали початкову освіту. Незважаючи на це, колектив заводу щороку одержував поповнення молодих робітників. Багато з них стали висококваліфікованими спеціалістами, гідними і шанованими людьми не тільки на заводі, а і в країні.
З кожним роком зростало і міцнішало наше училище, особливо із серпня 1962 року, коли залізничне училище було реорганізовано в міське училище №9. В цей час була створена потужна навчально-матеріальна база.
В 1972 році був побудований новий навчальний корпус, в якому ми навчаємось і зараз.  У розпорядженні учнів світлі просторі аудиторії, обладнання лабораторій, майстерні/, бібліотека з читальним залом, актовий та спортивний зали, їдальня, поруч розмістився спортивний комплекс.
В 1974 році контингент училища зріс до 730 учнів.
В 1983 році контингент училища зріс до 1500 учнів. З’явились нові спеціальності: „Слюсар з ремонту автомобілів (ТО і ремонт електрообладнання автомобіля)”, „Слюсар з ремонту автомобілів. Водій автотранспортних засобів (Категорія „С”)”, „Електромеханік торгівельного та холодильного устаткування”.
З 1998 року навчальним закладом керує Красовський Анатолій Петрович, який продовжує набуті традиції, постійно вдосконалюючи та розвиваючи їх.
В училищі відкрили нову спеціальність – „Електрогазозварник. Коваль ручного кування”. Це дало можливість збільшити контингент учнів та розширити зв’язки з підприємствами Києва. З’явилась і нова майстерня для ковалів. Відроджується забута професія „Коваль”.
В 2003 році Професійно-технічне училище №9 реорганізували в Київський професійний ліцей транспорту.
На сьогоднішній день в ліцеї навчаються 800 учнів, із яких:
26 учнів із числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 45 учнів із числа постраждалих в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС, 133 учня напівсироти, 62 учня з багатодітних сімей, 157 учнів із малозабезпечених сімей.
Навчальний заклад готує фахівців для Дарницького вагоноремонтного заводу, ДАХК „Артем”, ВАТ „Київський радіозавод”, ВАТ „КОММАШ”, завод „Арсенал”, ВАТ „Тантьєма”, „Яхонт”, станцій технічного обслуговування.
В ліцеї працюють кваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання. Навчальний заклад має вісім майстерень: токарну, столярну, три слюсарні майстерні, дві електрогазозварювальній, ковальську майстерню, лабораторії двигунів і ходових частин, кухарів
Викладання предметів проводиться за кабінетною системою. У ліцеї 24 кабінети, 9 з них кабінети із спеціальних дисциплін. Є два комп’ютерні класи один з яких обладнаний мультимедійною дошкою з програмним забезпеченням для вивчення математики.
На базі ліцею в 2003-2009 роках було проведено 10 міських конкурсів професійної майстерності, на яких наші учні займали призові місця.
Ліцею продовжує підготовлювати кваліфіковані робітничі кадри, які задовольняють попит роботодавців підприємств різної форми власності.