Абітурієнтам...
ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО КИЇВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ ТРАНСПОРТУ на 2017/2018 навчальний рік
1. До Київського професійного ліцею транспорту (надалі-ліцею) приймаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, які мають повну чи базову середню освіту або освіту, достатню для оволодіння робітничими професіями ліцею.
2. Громадяни України користуються рівними правами при вступі до ліцею відповідно до своїх здібностей та нахилів незалежно від національності, раси, статі, соціального і майнового стану, світоглядних і політичних переконань, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров’я, місця проживання та інших обставин.
Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, при вступі до ліцею користуються рівними правами з громадянами України. Права інших іноземців на здобуття професійно-технічної освіти в ліцеї регулюються чинним законодавством або міжнародними договорами України.
Обмеження допускаються за віковими, статевими та медичними показниками, а також показниками професійної придатності, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
3. Прийом до ліцею здійснює приймальна комісія. Очолює приймальну комісії директор, який своїм наказом визначає та затверджує персональний склад і порядок її роботи. В своїй роботі приймальна комісія користується Законом України про професійно-технічну освіту, цими Правилами та наказом по ліцею.
4. Приймальна комісія проводить із вступниками бесіди з питань вибору професії або спеціальності, умов навчання, матеріального забезпечення та забезпечення особливого соціального захисту учнів, наступного працевлаштування, організовує роботу щодо комплектування навчальних груп з урахуванням здібностей і нахилів, віку, стану здоров’я та професійної придатності вступників, а також вирішує інші питання, пов’язані з прийомом.
5. Київський професійний ліцей транспорту проводить набір за професіями:
на базі 9 класів (3 роки навчання):
- Слюсар з ремонту автомобілів – 30 чол.
- Слюсар з ремонту автомобілів, водій категорії “С1” – 30 чол.
- Слюсар з ремонту автомобілів. Токар – 30 чол.
- Кухар – 60 чол.
на базі 11 класів (1,5 років навчання):
- Слюсар з ремонту автомобілів – 30 чол.
- Електрогазозварник, коваль ручного кування – 30 чол.
- Електрогазозварник, рихтувальник кузовів автомобілів – 30 чол.
- Кухар – 30 чол.
6. Правила прийому до ліцею своєчасно доводяться до відома вступників через засоби масової інформації та інформаційні стенди.
7. Строки проведення прийому на навчання до ліцею встановлюються з 07 квітня 2017 року по 25 серпня 2017 року.
8. Вступники надсилають поштою або подають особисто заяву про вступ до ліцею із зазначенням обраної професії, форми навчання, місця проживання та необхідності працевлаштування після закінчення навчання, до якої додають:
- документ про освіту (оригінал, або його завірену копію);
- медичну довідку за формою 086-у, карта щеплень (оригінал, або її завірену копію);
- 6 фотокарток розміром 3х4см;
- довідку з місця проживання;
- паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта);
Документи про відношення до військової служби та документи, що дають право на пільги, вступник пред’являє особисто в строки, що визначені для подання документів.
9. Особи, які направляються на навчання підприємствами, установами, організаціями, додають до заяви про вступ відповідний документ.
10. Прийом до ліцею проводиться шляхом конкурсного відбору за середнім балом свідоцтва за 9 класів або атестату за 11 класів, поетапно протягом всього періоду прийому документів.
11. Зараховуються до ліцею без вступних випробувань:
- особи, яким Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право;
- випускники старшої середньої загальноосвітньої школи, нагороджені золотою або срібною медаллю;
- випускники основної середньої загальноосвітньої школи, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою;
- учасники міжнародних, завершального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів з дисциплін за умови, якщо вони вступають за професіями (спеціальностями), для яких вищезазначені дисципліни є профілюючими.
12. Зараховуються поза конкурсом:
- діти-сироти та діти, які залишились без піклування батьків;
- інваліди, яким за медичними показниками не протипоказане навчання за обраною професією;
- особи, яким Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право.
13. Першочергово зараховуються за інших рівних умов:
- особи, яким Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надане таке право;
- діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, на місця, забезпечені державним замовленням. Вступники у цьому випадку подають копію виписки з наказу про те, що батько (мати) визнані такими, що загинули при виконанні службових обов’язків.
14. Зарахування до ліцею оформляється протоколом приймальної комісії і затверджується наказом директора. Зарахування проводиться не пізніше ніж за 5 днів до початку занять. Рішення приймальної комісії своєчасно доводиться до відома вступників.
15. Оформлення зарахування після конкурсних випробувань може супроводжуватись укладанням договору між ліцеєм, замовником робітничих кадрів (підприємством, установою, організацією) і вступником (його батьками для неповнолітніх) про навчання та працевлаштування.
16. Особи, які без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, відраховуються з ліцею. На звільнені при цьому місця може проводитись додаткове зарахування осіб за середнім балом свідоцтва за 9 класів або атестату за 11 класів.
17. При невиконанні державного замовлення на прийом з окремих професій ліцею згідно наказу директора може проводитись додатковий прийом.
18. Особам, які не зараховані до ліцею, а також тим, що без поважних причин не приступили до занять, повертаються документи не пізніше п’яти днів із дня прийняття рішення. |